Варто знати

Як вибрати зимню резину
Створено : 07-Feb-2015

Для того, щоб правильно вибрати зимові шини, досить звернути увагу на їх маркування.

На боковій частині зимової шини, як і на літній, міститься майже вся інформація про неї. В основі маркування лежать відомості про геометричні параметри її профілю (поперечного перерізу): ширина профілю в мм і його висота, називається серією. Остання вимірюється в процентних частках від ширини. На повнопрофільних шинах (так називаються шини з висотою 80) партія зазвичай не вказується.

За цими двома величинами, розділеними дробовою рискою, як правило слідує буква 'R', що говорить про те, що дана шина 'радіальна' (нитки корду розташовані від борту до борту паралельно один одному). Після цього проставляється посадковий діаметр колісного диска, на якому шина буде монтуватися (в дюймах), цифрове позначення коефіцієнта (індексу) максимально допустимого навантаження і буквене позначення індексу максимально допустимої швидкості. Індекси вантажопідйомності і швидкості можна перевести в кілограми і кілометри на годину, користуючись стандартними таблицями, які можна знайти в будь-якому магазині або автосервісі.

Повністю маркування шини може виглядати так: 185/70 R14 85 V. Про те, що покришка зимова, може говорити маркування 'М S' ('Mud Snow' - 'бруд сніг') і рідше - 'Winter' (зима). А ось деякому квадратику, з укладеною в ньому сніжинкою, особливо в сміливому сусідстві з іншими квадратиками, які містять які-небудь крапельки або навіть сонечка, особливо довіряти не варто. Подібна претензійна мозаїка говорить лише про те, що виробник даної шини вважає її 'універсальною' або 'всесезонною', але це, на жаль, тільки лише його думка. Справжня 'всесезонка' - шини, виготовленої з матеріалу-хамелеона, здатного в широкому спектрі змінювати власні властивості слідом за погодними умовами і повною мірою відповідати поточному стану траси, тимчасово не існує.